Jak vyřešit zimu a zápachy linoucí se skrz potrubí?

    Po celodenním shonu si sednete ke stolu s čerstvě uvařenou kávou, nasajete vůni svého čistě uklizeného bytu a tu náhle ucítíte pach cigaret nebo smaženého jídla od sousedů? Nebo si chcete dát uvolňující koupel po vyčerpávajícím dni a náladu Vám zkazí pachy linoucí se z větráku nebo ze stoupaček v koupelně či na toaletě? Profukuje vám studený vzduch skrz vzduchotechnické potrubí? Poznáváte se v tom? Je možné tuto situaci efektivně řešit? Pokud si kladete stejné otázky, pak jste na správném místě. V našem sortimentu naleznete řešení Vašich potíží.

RSKWhlavni 

    Mnoho z nás žije se sousedy v panelových nebo bytových domech, kde se využívá centrální větrací systém či stoupačky. Odtud se k nám dostává zápach z okolních bytů. Pokud i Vás trápí tento problém, máme pro Vás řešení Vaší situace bez většího zásahu do větracího systému tak, že dojde k uzavření ventilačního otvoru, ale odvod vzduchu z Vašeho bytu zůstane zachován. Zjednodušeně řečeno vše potřebné půjde ven, ale nežádoucí pachy z okolí se nedostanou dovnitř.

    Řešením Vaší situace je instalace pachutěsné zpětné klapky RSKW nebo KPK do kruhového potrubí Vaší digestoře nebo ventilátoru. Zpětné klapky jsou po obvodu opatřeny silikonovou membránou, která má za úkol zajistit přilnavost, těsnost ve VZT potrubí a pachutěsnost v případě použití u digestoře. Pokud je odvětrávání z Vašeho bytu zapnuté, klapka se automaticky otevře a umožní odvod pachů případně studeného ven, pokud dojde k vypnutí ventilátoru či digestoře, tak již zmíněná membrána zamezí zpětnému proudění vzduchu a nežádoucí pachy z okolí se nedostanou dovnitř. Klapku volíme podle typu odvětrávání a průměru vzduchotechnického potrubí. V naší nabídce naleznete zpětné klapky pro potrubí o rozměrech 80 mm – 200 mm.

Těsné klapky vhodné pro instalaci k axiálnímu ventilátoru: RSK, RSKT, KZK / KZK-S případně dvoulisté KZK2 / KZK2-S

22579_kzk-s-80

Pachutěsné klapky vhodné pro instalaci k digestoři: RSKW , KPK nebo dvoulisté KPK2

ventila_kpk2_80_5795