Lindab Safe: vzduchotechnický systém pro vyšší třídu těsnosti

Vzduchotechnický systém rozvodů Lindab Safe je vhodný pro průmyslové, komerční i rezidenční aplikace vzduchotechniky. Lindab Safe přináší obrovské výhody, a to rychlost a jednoduchost montáže, úspory energie a také úsporu finančních nákladů - pro montáž nejsou zapotřebí samořezné šrouby či samolepící pásky. Kvalitu sortimentu Lindab Safe potvrzuje i třída těsnosti D certifikovaná nezávislou zkušebnou Eurovent. Výrobce vzduchotechniky Lindab je dlouholetým a důvěryhodným výrobcem kvalitních VZT komponentů po celé EU.

Systém Lindab Safe nabízí kompletní sortiment kruhového potrubí, tvarovek, tlumičů a dalších potřebných elementů pro dokonalý kruhový rozvod vzduchotechniky. Klíčovou součástí systému Lindab Safe je inovativní spojování s dvojbřitým těsněním vyrobeným z kvalitního materiálu EPDM pryže. Díky tomuto speciálnímu těsnění je instalace těchto VZT prvků rychlá a jednoduchá, zatímco vysoká třída těsnosti ve třídě ATC 2 (D) je zajištěna.

lindab-safe

Pro pevné spojení tvarovek se spiro potrubím stačí často pouze nacvaknutí na předpřipravené spojovací noky, což přispívá k rychlosti a jednoduchosti montáže. Funkce známá jako Click je dostupná pro všechny výrobky ze systému Safe s průměrem 80 mm až 315 mm. Sortiment Lindab Safe a Lindab Safe Click se pyšní certifikátem od Eurovent, který zaručuje jejich vynikající pevnost a těsnost ve třídě D dle certifikačních kritérií pro kruhové kovové vzduchotechnické potrubní systémy (DUCT-MC).

Zaměření nejen na těsnost, ale i vzhled vzduchotechniky

Systém Lindab Safe si spolu s rychlou montáží bez dodatečných utěsňovacích a fixačních prostředků a kvalitou těsnosti zakládá i na výsledném celkovém vzhledu. Potrubní rozvod dokáže přirozeně splynout s konstrukcí, protože neobsahuje viditelné utěsňovací prvky rušící architektonický ráz interiéru. Veškeré komponenty systému Lindab Safe jsou založeny na pozinkované oceli, která zajišťuje stabilitu průřezu, odolnost vůči vnějším vlivům a mechanické poškození.

lindab-regulator-prutoku-vzduchu

Díky vynikajícím povrchovým úpravám, je systém Lindab Safe schopný fungovat v náročných hygienických podmínkách, včetně nemocnic, potravinářských a chemických zařízení. Dále tento systém skvěle vynikne v situacích, kde dochází k přenosu nebezpečných látek, jako jsou hořlaviny, radioaktivní materiály a jiné podobné látky. V neposlední řadě je sortiment Lindab Safe vhodný také pro odtah vzduchu se zvýšenou koncentrací korozních látek, kam patří například chlór, vodík nebo zkondenzovaný solný roztok.

lindab-montaz

Přednosti systému Lindab Safe:

  • rychlá a jednoduchá montáž
  • úpravy ani komplikované trasování neovlivňují vysokou těsnost
  • není potřeba těsnících tmelů či fixačních prostředků
  • možnost použití systému v různých prostředích
  • těsnění zajišťuje potřebnou těsnost spojů až do podtlaku 5.000 Pa a přetlaku 3.000 Pa
  • třída těsnosti D
  • šetří energii a montážní čas

Katalogový list: Lindab Safe & Lindab Safe Click

#produkty#/lindab-safe-blog/