Průmyslové ventilátory Ferrari

Průmyslové radiální ventilátory Ferrari

Do našeho sortimentu e-shopu jsme nově zařadili italského výrobce průmyslových radiálních ventilátorů Ferrari. Radiální průmyslové ventilátory Ferrari své uplatnění nacházejí především v oblasti agro zemědělství, potravinářství či petrochemickém průmyslu. Dále se využívají například v sušárnách dřeva, cementárnách, spalovnách, sklárnách, slévárnách lakovnách a v neposlední řadě též u výrobců filtrační techniky. 

Průmyslové radiální ventilátory Ferrari se vyznačují vysokou kvalitou, širokospektrým použitím a příznivou cenou.

Výrobní program společnosti Ferrari se dá rozdělit do dvou základních oblastí a to na radiální ventilátory a axiální ventilátory. Radiální ventilátory vyráběné společností Ferrari se dodávají v provedení na přímo, na spojku nebo na řemen. Ventilátory v provedení na řemen se ještě dále dodávají v provedení jednostranném či oboustranně sacím.

Průtoky vzduchu průmyslových radiálních ventilátorů se v provedení na přímo nebo na spojku dostávají až k hranici 300.000 m³/h. U ventilátorů v provedení na řemen je to až ke 400.000 m³/h. Použitelný statický tlak se dostává až ke 20.000 Pa.

Standardní spirální skříně ventilátorů je vyrobena z ocelového plechu chráněna polyuretanovým protikorozním lakem. Oběžná kola ventilátorů jsou dynamicky vyvážena vybavena s dopředu nebo s dozadu zahnutými lopatkami. Oběžná kola jsou vyrobena z ocelového plechu nebo ocelového plechu chráněného polyuretanovým protikorozním lakem. 

Průmyslové radiální ventilátory Ferrari jsou uzpůsobeny pro trvalý provoz. Standardní teplota přepravovaného vzduchu je od -20 °C do +60 °C. Výrobce dodává i ventilátory v atypickém provedení a to zejména z materiálu Corten, Nerez AISI304, AISI316 nebo Creusabro 4800. Tyto materiály přináší mnohem větší rozsah použitelnosti a především životnosti.

Další výhodou, kterou nesmíme opominout je teplotní odolnost pro trvalé provozy dopravované vzdušniny až do 450 °C. Konstrukčně jsou teplotní rozhraní dopravované vzdušniny rozděleny tak, že do +220 °C je možné použít ventilátor s pohonem na přímo pouze s chladícím diskem u spirální skříně, zatímco pro teploty nad +220 °C do +450 °C je nutno již použít provedení buď ventilátor s pohonem na spojku nebo na řemen. Tato konstrukční řešení chrání motor radiálních ventilátorů proti sálavému teplu, které vychází ze spirální skříně, protože standardní teplota okolí elektromotorů je do +40 °C.

Další důležitý konstrukční prvek, který rozšiřuje oblast použití průmyslových ventilátorů Ferrari je provedení do výbušné normy ATEX. Radiální ventilátory je možné použití v nevýbušném provedení podle směrnice ATEX pro třífázové motory a pro okolní atmosférické podmínky definované normou EN 14986. Rozsah provozních teplot je -20 °C až +40 °C, absolutní tlak 0,8 až 1,1 bar. Ventilátory Ferrari je možné použít pro výbušné prostředí jak G (plyn), tak D (prach) a to v zónách 1 a 2 (plyn) nebo 21 a 22 (prach).

Zde uvádíme zóny, do kterých je možné ventilátory Ferrari instalovat:

Plyn:
 • 2G IIB T2-T3-T4, motor ExdIIB nebo ExeII
 • 2G IIB+H2 T2-T3-T4, motor ExdIIC
 • 3G IIB T2-T3-T4, motor ExnA (pouze pro zonu 3G)
 • 3G IIB+H2 T2-T3-T4, motor ExnA (pouze pro zónu 3G)

Nevodivý prach:

 • 2D IIIB T125°C-T135°C-T195°CT295°C
 • 3D IIIB T125°C-T135°C-T195°CT295°C

Vodivý prach (povinný motor IP65):

 • 2D IIIC T125°C-T135°C-T195°CT295°C
 • 3D IIIC T125°C-T135°C-T195°CT295°C


oznaceni-atex

Průmyslové radiální ventilátory Ferrari mají i další výhodu, která není zcela samozřejmá u všech výrobců průmyslových ventilátorů a tou je možnost příměsí prachu v dopravovaném vzduchu a to do takové míry, že část výrobní řady ventilátorů Ferrari je vysloveně transportní ventilátor, což mimo jiné naznačuje i tvar oběžného kola, které je oproti standardním radiálním oběžným kolům "otevřené" s menším počtem lopatek.

Rozdělení radiálních ventilátorů podle množství prachu v mg/m³ v přepravovaném vzduchu:

 • vzdušnina bez příměsí prachu do 50 mg/m³
 • vzdušnina s lehkou příměsí prachu do 150mg/m³
 • vzdušina s mírnou příměsí prachu do 500 mg/m³
 • vzdušina s velkou koncentrací prachu do 5.000 mg/m³
 • transportní ventilátory do 50.000 mg/m³

 

prumyslove-transportni-ventilatory 

Společnost Ferrari Ventilatori dodává standardně do svých radiálních ventilátorů elektromotory od brazilského výrobce WEG, která je jedním z hlavních výrobců elektromotorů na světě s více jak 50letou tradicí. Na dotaz je možné ale i dodat ventilátory s elektromotory od firem Siemens nebo ABB až do výkonu 630kW.

Pro prostředí s nebezpečím výbuchu je nabídka motorů ještě širší, možnost vybrat si ještě z firem CEMP nebo SIMOTOP. 

Všechny elektromotory jsou v provedení 230/400V nebo 400/690V a všechny je možno regulovat pomocí frekvenčního měniče.

Poloha skříně radiálních ventilátorů Ferrari:

poloha-skrine

 

 

#produkty#/prumyslove-ventilatory-ferrari/