Jak vybrat stropní ventilátor

Vybrat správně stropní ventilátor se zdá jako snadný úkol. Je však třeba mít přehled alespoň o základních funkcích a parametrech stropních ventilátorů aby splnil vaše očekávání. V naší nabídce proto najdete ventilátory těch nejvýznamnějších evropských výrobců, kteří splňují ty nejnáročnější nároky evropských zákazníků.

5610_stropni-ventilator-s-reverznim-chodem-faro-bahamas-33485_1

Podle čeho stropní ventilátor vybírat?

Stropní ventilátory můžeme rozdělit na několik skupin:

- pro domácí použití a do kanceláře

- průmyslové stropní ventilátory

ale také na stropní ventilátory

- se svítidlem

- bez svítidla.

Pokud chcete stropní ventilátor používat celoročně, je třeba si ohlídat, aby měl reverzibilní (zpětný) chod. Ne, že by se jiný nedal celoročně použít, ale v létě se lépe hodí jeden směr otáček, který tlačí vzduch dolů a tím pohyb vzduchu ochlazuje prostor, v zimě je třeba přepnout na otáčení lopatek druhým směrem, kdy stropní ventilátor nasává vzduch ze středu místnosti, který proudí po stěnách dolů promísený s teplým. Ten se jinak drží u stropu.

Důležitým parametrem při výběru stropního ventilátoru je bezpochyby velikost místnosti, či výška stropu. Pokud je strop vyšší, je třeba vybrat ventilátor s delšími lopatkami. V naší nabídce stropních ventilátorů tyto parametry vždy naleznete.

Pokud budete vybírat "kombinovaný" stropní ventilátor se svítidlem, zvažte, jaký zdroj světla budete využívat. Zda klasické, úsporné, nebo LED žárovky. Některé stropní ventilátory se svítidlem mají již moderní úsporný LED zdroj.

Budete-li potřebovat poradit, neváhejte se obrátit na naše obchodní oddělení, které vám ochotně pomůže vybrat tak, aby vaše dny byly příjemné v létě i v zimě.