Systemair FDR-3G - kruhová požární klapka

Kruhové požární klapky FDR-3G jsou požární uzávěry vzduchotechnického potrubí vyrobené tak, aby list klapky na základě mechanického, teplotního nebo elektrického impulzu uzavřel potrubí a zamezil šíření plamenů, tepla a kouře. Požární klapky FDR-3G pro kruhové potrubí jsou certifikované podle normy ČSN EN 15650, testované podle ČSN EN 1366-2 a klasifikované podle normy ČSN EN 13501.3.

Konstrukce
Skříň a pomocné konstrukce požární klapky jsou vyrobené z pozinkovaného ocelového plechu. Na dotaz je možné dodat z nerezového plechu A316L nebo A304. List klapky je vytvořený z kalcium-silikátových bezazbestových desek a je uložený v ochranném rámu klapky. Pasivní těsnost klaoky FDR-3G (proti prostupu kouře) je zajištěna pryžovým těsněním a aktivní těsnost (proti prostupu kouře a tepla při požáru) protipožárním těsněním intumex.
 

Pro uvedení klapky do ochranné polohy „ZAVŘENO“ jsou požární klapky vybaveny spouštěcím mechanismem.

Provedení požárních manuálních klapek FDR-3G

 • H0 - Požární klapka s označením H0 je základní provedení klapky, manuální aktivační mechanismus se zpětnou pružinou a tavnou tepelnou pojistkou s aktivací při +74°C (na dotaz dokážeme dodat +100°C). Mechanismus je opatřen ochranným krytem IP 44.
 • H2 - Manuální aktivačním mechanismus M0 + indikace otevřené a uzavřené polohy dvěma koncovými spínači a uzavřené polohy dvěma koncovými spínači na 230V AC nebo 24V AC/DC. Mechanismus je opatřen ochranným krytem IP 44.
 • H5-2 - Manuální aktivační mechanismus H0 + aktivační mechanismus s elektromagnetem 24V AC/DC v impulsním zapojení (aktivace zavření listu klapky nastane impulsem po přivedení napětí do elektromagnetu ) + indikace zavřené a otevřené polohy klapky dvěma koncovými spínači na 230V AC nebo 24V AC/DC. Mechanismus je opatřen ochranným krytem IP 44.
 • H6-2 - Manuální aktivační mechanismus H0 + aktivační mechanismus s elektromagnetem 230V AC v impulsním zapojení (aktivace zavření listu klapky nastane impulsem po přivedení napětí do elektromagnetu) + indikace zavřené a otevřené polohy klapky dvěma koncovými spínači na 230V AC nebo 24V AC/DC. Mechanismus je opatřen ochranným krytem IP 44.

Provedení požárních klapek FDR-3G se servopohonem

 • B230T nebo G230T - Aktivační mechanismus se servopohonem Belimo (B230T) nebo Gruner (G 230T) se zpětnou pružinou, dále vybavený termoelektrickým spouštěcím čidlem s aktivací při 72°C. Součástí servopohonu jsou dva koncové spínače pro signalizaci polohy listu klapky. Napájení 230V AC.
 • B24T nebo G24T - Aktivační mechanismus se servopohonem Belimo (B24T) nebo Gruner (G24T) se zpětnou pružinou, dále vybavený termoelektrickým spouštěcím čidlem s aktivací při 72°C. Součástí servopohonu jsou dva koncové spínače pro signalizaci polohy listu klapky. Napájení 24V AC/DC.
 • BST0 nebo GST0 - Aktivační mechanismus se servopohonem Belimo (BST0, 24V AC/DC, napájení přes komunikační jednotku 230V AC) nebo servopohonem Gruner (GST0, 24V AC/DC, napájení přes komunikační jednotku 24V AC) se zpětnou pružinou, dále vybavený termoelektrickým spouštěcím čidlem s aktivací při 72°C. Součástí servopohonu jsou dva koncové spínače pro signalizaci polohy listu klapky. Napájecí a komunikační jednotky Belimo BKN 230-24 nebo Gruner fs-UFC230-2.
 • B24T-W nebo G24T-W - Aktivační mechanismus se servopohonem Belimo (B24T-W) nebo Gruner (G24T-W) se zpětnou pružinou, dále vybavený termoelektrickým spouštěcím čidlem s aktivací při 72°C a kabely pro napájecí a komunikační jednotku (komunikační jednotka není součástí mechanismu). Součástí servopohonu jsou dva koncové spínače pro signalizaci polohy listu klapky. Napájení 24V AC/DC.
 • B24T-SR nebo G24T-SR - Aktivační mechanismus se servopohonem Belimo (B24T-SR) nebo Gruner (G24T-SR) se zpětnou pružinou a ovládáním 0-10V (možnost nastavení polohy listu v libovolné poloze), dále vybavený termoelektrickým spouštěcím čidlem s aktivací při 72°C. Součástí servopohonu jsou i koncové spínače se signalizací polohy listu klapky. Napájení 24V AC/DC. Tento aktivační mechanismus lze použít pouze pro klapky s DN ≥ 160 mm.

Teplotní podmínky instalace požární klapky FDR-3G

Klapky FDR-3G je možné umístit do prostředí chráněného proti povětrnostním vlivům, o teplotní rozpětí 0°C až + 60°C bez kondenzace, námrazy a tvorby ledu.

Materiálové provedení

Výrobek obsahuje pozinkovaný ocelový plech, vápenato-křemičité díly, ohnivzdorný uhlíkový sklolaminát, polyuretanovou pěnu a etylen-propylenovou pryž. Tyto jsou zpracované v souladu s místními předpisy. Výrobek neobsahuje žádné nebezpečné látky, s výjimkou spojky v termopojistce, která obsahuje miligramové množství olova.

Příslušenství klapek FDR-3G

 • AM-FD: Aktivační mechanismy
 • CBR-FD: Příložky
 • FCR, FCRF: Kompenzátor tepelné dilatace
 • FAR: Příruby
 • IPOR-FD: Kryt izolace
Katalogový list: Systemair FDR-3G - katalog

Zaslat poptávku

Rychlé dodání až ke dveřím
Rychlé dodání až ke dveřím
Potřebujete poradit? Zavolejte nám!
Potřebujete poradit? Zavolejte nám!
Až 5 letá záruka na vybrané produkty
Až 5 letá záruka na vybrané produkty
Sháníte velkoobchodního dodavatele?
Sháníte velkoobchodního dodavatele?
Nakupujete často nebo ve velkém množství? Kontaktujte nás +420 736 239 669