RESPIRO 150 PRO

Kód: BR360100010
Neohodnoceno
Značka: Soler&Palau
14 037 Kč 11 601 Kč bez DPH
Na centrálním skladu
Možnosti doručení

průtok60 průměr160 hlučnost30

Lokální decentrální rekuperační jednotka RESPIRO 150 PRO je ideálním řešením pro nové stavby nebo rekonstrukce jako záměna stávajícího podtlakového větrání ventilátory. Malá rekuperační jednotka Respiro 150 PRO je osazena reverzibilním axiálním ventilátorem se stejnosměrným motorem a je určena pro trvalý provoz. Lokální rekuperační jednotka Respiro 150 PRO do jedné místnosti je určena pro otvor 160 mm.

Regulace Respiro 150 PRO
  • Automatický režim – otáčky ventilátoru jsou nastavovány automaticky čidly vlhkosti a intenzity osvětlení (snížený provoz v nočních hodinách), což zajišťuje optimální kvalitu vzduchu v místnosti
  • Manuální režim – ruční nastavení intenzity provozu - 3 rychlosti, senzory vyřazeny
  • Pohotovostní režim – jednotka se zapne pouze v případě překročení nastavené úrovně vlhkosti

Detailní informace

Rychlé dodání až ke dveřím
Rychlé dodání až ke dveřím
Potřebujete poradit? Zavolejte nám!
Potřebujete poradit? Zavolejte nám!
Až 5 letá záruka na vybrané produkty
Až 5 letá záruka na vybrané produkty
Sháníte velkoobchodního dodavatele?
Sháníte velkoobchodního dodavatele?
Nakupujete často nebo ve velkém množství? Kontaktujte nás +420 736 239 669

Detailní popis produktu

Lokální rekuperační jednotka RESPIRO 150 PRO je ideálním řešením pro nové stavby nebo rekonstrukce jako záměna stávajícího podtlakového větrání ventilátory. Malá rekuperační jednotka je osazena reverzibilním axiálním ventilátorem se stejnosměrným motorem a je určena pro trvalý provoz. Malá decentrální jednotka RESPIRO 150 PRO je vybavena regeneračním výměníkem z keramického materiálu. Průměrná tepelná účinnost je až 93%.

Na obou stranách výměníku jsou umístěny filtry třídy G3 (ISO coarse 45%). Montáž malé rekuperační jednotky je na stěnu, například jako náhrada za nefunkční, dříve instalované ventilátory s průměrem 160 mm. Není tedy zapotřebí dodatečné stavební úpravy.

Skříň malé rekuperační jednotky

Skříň je vyrobena z odolného tvrzeného plastu bílé barvy. Část jednotky obsahující výměník tepla umožňuje instalaci do zdi o max. tloušťce 500 mm. Vnitřní část jednotky je vybavena designovým čelním krytem.

Ventilátory

Rekuperační jednotka je osazena reverzibilním axiálním ventilátorem se stejnosměrným motorem a je určena pro trvalý provoz.

Rekuperace

Rekuperace je vybavena regeneračním výměníkem z keramického materiálu. Průměrná tepelná účinnost je až 78% (maximální až 93%). Pro snadnou údržbu a servis je výměník přístupný po odejmutí vnitřní části jednotky obsahující ventilátor.

Filtr

Na obou stranách výměníku je umístěn filtr třídy G3 (ISO coarse 45%).

Regulace otáček

V automatickém provozním režimu jednotka každých 70 s přepíná mezi odvodem a přívodem vzduchu z/do místnosti. Jednotka je dodávána včetně dálkového ovladače. Jedním ovladačem lze ovládat až 16 jednotek RESPIRO 150 PRO. Ovladačem lze nastavit následující provozní režimy:

  • Automatický režim – otáčky ventilátoru jsou nastavovány automaticky čidly vlhkosti a intenzity osvětlení (snížený provoz v nočních hodinách), což zajišťuje optimální kvalitu vzduchu v místnosti
  • Manuální režim – ruční nastavení intenzity provozu - 3 rychlosti, senzory vyřazeny
  • Pohotovostní režim – jednotka se zapne pouze v případě překročení nastavené úrovně vlhkosti

 

Montáž

Montáž malé decentrální jednotky RESPIRO je na stěnu pomocí čtyř montážních šroubů. Jednotku je možné instalovat pouze v horizontální ose tělesa výměníku se sklonem min. 1-2 % k venkovní straně stěny. Dlouhý připojovací nástavec (500 mm), který obsahuje keramický tepelný výměník, je možné přizpůsobit dle tloušťky stěny. Unikátní konstrukce jednotky zajišťuje snadnou údržbu i čištění. Jednotku RESPIRO je vhodné využít při výměně stávajícího ventilátoru bez náročných instalačních příprav.

Informace

Decentrální rekuperační jednotka Respiro 150 PRO do jedné místnosti je vhodná pro nové stavby nebo rekonstrukce jako záměna stávajícího podtlakového větrání ventilátory. Díky střídavému provozu a akumulaci energie z odpadního vzduchu v těle keramického výměníku nedochází k nadměrným tepelným ztrátám způsobených přívodem čerstvého chladného vzduchu.

Upozornění

Větrací jednotka RESPIRO je ideálním řešením pro náhradu nefunkčních, dříve instalovaných ventilátorů s průměrem 100 nebo 160 mm ve stávajících instalacích (bez potřeby dodatečných stavebních úprav, elektroinstalace a zajištění odvodu kondenzátu).

Doplňkové parametry

Kategorie: Soler & Palau RESPIRO - lokální větrací jednotky s rekuperací
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5 kg
Napětí [V]: 230
Průměr potrubí [mm]: 160
Tloušťka stěny [mm]: 250-500
Min. průtok [m3/h]: 60
Příkon [W]: 6,9
Akustický tlak [dB(A)]: 30
Max. Účinnost [%]: 93

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
 

Obchodní a exportní oddělení Soler & Palau, kde se nachází kromě velkoplošných administrativních prostor a podzemních garáží také vyrovnávací, plně elektronicky řízené exportní sklady s plochou 10.000 m2, se zakládáním v 5-ti patrech a s velkokapacitní nákladovou rampou pro nakládku kamionů.

Zkušebny a laboratoře Soler & Palau

Zkušebny a laboratoře Soler & Palau jsou vybaveny nejmodernějším zařízením a jsou akreditovanou národní nezávislou zkušebnou dle EN 45001-89, která provádí měření i pro další výrobce. Měření jsou prováděna podle standardů AMCA a BRITISH STANDARDS. Ve zkušebně je 6 stálých měřících tratí na měření výkonových charakteristik ventilátorů včetně potřebných řídících pracovišť. Z roku 1948 pocházejí patentové přihlášky Eduarda SOLERA na motor s vnějším rotorem, který firma Soler & Palau začala využívat ve ventilátorech o mnoho let dříve než ostatní výrobci. Ti tento typ motoru začali využívat až poté, co Soler & Palau vyrobil první milion motorů.