Brofer MDF30 EURO - čtyřhranné požární klapky manuální

Čtyřhranné požární klapky Brofer MDF30 EURO slouží jako požární uzávěr vzduchotechnického potrubí v případě požáru. Po uzavření klapky je zamezeno šíření požáru a kouře potrubím z jednoho požárního úseku do druhého. Požární klapky do čtyřhranného potrubí Brofer MDF30 EURO jsou vhodné pro instalaci do všech běžných stavebních konstrukcí, lze je instalovat v požárně dělicí konstrukci s osou listu vertikálně i horizontálně.

Požární klapky Brofer MDF30 EURO jsou určeny pro čtyřhranná vzduchotechnická potrubí o velikostech 200x200 - 1500x800 mm.

Aktivace klapky v případě požáru je zajištěna standardně tepelnou pojistkou 72 °C (na vyžádání 95 °C), uzavření klapky po aktivaci tepelné pojistky zajišťuje mechanismus opatřený uzavírací pružinou.

Plášť požární čtyřhranné klapky Brofer MDF30 EURO je zhotoven ze dvou dílů z pozinkovaného ocelového plechu, které jsou oddělené deskou z křemičitanu vápenatého, která zabraňuje přestupu tepla. Je osazen dvěma revizními otvory. List klapky je zhotoven z desek křemičitanu vápenatého. List se otáčí na ocelových čepech usazených v bronzových pouzdrech. Klapka je osazena koncovým spínačem (ZAVŘENO). Klapka je konstruována s důrazem na minimální tlakovou ztrátu. Klapka je na obou koncích opatřena přírubou pro napojení vzduchotechnického potrubí.

Označení CE dle certifikace EN 15650, klasifikace podle EN 13 501-3 je EI 90/120 S. Zkoušeno podle normy ČSN EN 1366-2 při 500 Pa.

Použití:
Klapky jsou vhodné pro instalaci do všech běžných stavebních konstrukcí, jako jsou tuhé stěnové konstrukce, lehké příčky nebo tuhé stropní konstrukce. Klapku lze instalovat v požárně dělicí konstrukci s osou listu vertikálně i horizontálně. Požární klapky lze použít pouze pro vzdušinu bez mechanických a chemických příměsí. Maximální rychlost proudění 10 m/s.
 
Montáž:
Požární klapky jsou určeny pro čtyřhranná vzduchotechnická potrubí od 200x200 mm do 1500x800 mm (šířka x výška). Osa klapky musí být uvnitř požárně dělicí konstrukce.
 
Příslušenství:
• ME40 mikrospínač pro signalizaci \"uzavřené\" nebo \"otevřené\" klapky
• KS1 držáky pro instalaci na strop
• KS2 držáky pro instalaci do lehké příčky
• FS31100 tepelná pojistka 95 °C
• RDH potrubní revizní prvek
 
Upozornění:
Požární klapky jsou vyhrazená požárně bezpečnostní zařízení (viz. vyhláška MV o požární prevenci), proto je nezbytné dodržovat předepsaná pravidla (školení montážních pracovníků, provádění pravidelných kontrol provozuschopnosti atp.).
 
Katalogový list: Borfer MDF30 EURO - list

Zaslat poptávku

Rychlé dodání až ke dveřím
Rychlé dodání až ke dveřím
Potřebujete poradit? Zavolejte nám!
Potřebujete poradit? Zavolejte nám!
Až 5 letá záruka na vybrané produkty
Až 5 letá záruka na vybrané produkty
Sháníte velkoobchodního dodavatele?
Sháníte velkoobchodního dodavatele?
Nakupujete často nebo ve velkém množství? Kontaktujte nás +420 736 239 669