Stropní ventilátor HTB-75 RC

Kód: SP290100250
Neohodnoceno
Značka: Soler&Palau
3 444 Kč 3 444 Kč / 1 ks
Centrální sklad

Stropní ventilátor HTB-75 RC je díky své robustní konstrukci vhodný zejména pro provětrávání větších prostor, jako jsou například průmyslové haly, hostince, hotely, sportovní haly, kanceláře, knihovny, studovny a odletové haly. Stropní ventilátor je bez osvětlení.

Trvalým provětráváním vysokých prostor (hal, kanceláří, studoven,..) se značným teplotním rozdílem mezi podlahou a stropem lze v zimním období dosáhnout díky stropnímu ventilátoru HTB-75 RC prostorového vyrovnání teploty a tím podstatného snížení energetické náročnosti a nákladů na vytápění.

Stropní ventilátor HTB-75 RC je reverzní s třístupňovou regulací pomocí regulátoru, který je součástí dodávky. Možnost změny směru otáčení pomocí speciálního přepínače - reverzní chod. Jako volitelné příslušenství je k dispozici také bezdrátové ovládání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Oběžné kolo stropního ventilátoru je axiální, vylisované z ocelového plechu. Má tři výkonově optimalizované lopatky s povrchovou úpravou epoxidovým lakem.

U stropního ventilátoru HTB-75 RC lze s výhodou použít diferenciální termostaty s dvěma čidly, které při nastaveném rozdílu teploty sepnou ventilátor, který promíchá teplá a studená pásma vzduchu.

Motor stropního ventilátoru HTB-75 RC

Motor je asynchronní s kotvou nakrátko, s velkým počtem pólů pro dosažení potřebných otáček. Je určen pro trvalý provoz a snese proto větší zátěž. Maximální provozní teplota okolí je 40 °C. Motor stopního ventilátoru HTB-75 RC má kuličková uzavřená ložiska s tukovou náplní na dlouhou dobu životnosti. Motor má ochranu proti přetížení vestavěnou ve vinutí. Krytí IP44, třída izolace B.

Stropní ventilátor HTB-75 RC připojení a montáž

Připojení stropního ventilátoru pro velké prostory je kabelem pod omítkou nebo po omítce. Svorkovnice ventilátoru obsahuje odlehčovací sponu proti vytržení kabelu a je přístupná po sejmutí kabelového krytu, který se posune po závěsné tyči.

Montáž stropního ventilátoru HTB se provádí zavěšením na strop nebo na jinou pevnou konstrukci. Závěsné zařízení je nutno dostatečně dimenzovat, jak z hlediska statického, tak i případného dynamického zatížení. Spodní hrana ventilátoru musí být umístěna tak vysoko, aby nemohlo dojít k ohrožení osob v blízkosti otáčejícího se oběžného kola. Minimální doporučená vzdálenost stropního ventilátoru HTB-75 RC od podlahy je 2,5 m. Při montáži více stropních ventilátorů se nesmí zaměnit listy oběžného kola jednotlivých ventilátorů. Listy jsou vyváženy pro každý přístroj zvlášť.

Příslušenství stropního ventilátoru
• regulátor otáček v dodávce
• HTB RC KIT bezdrátový ovladač s nastavitelným doběhem 1/3/6 hodin - Bezdrátové ovládání pro stropní ventilátory HTB
• HIG/HYG prostorové hygrostaty (K 8.2)
• RTR 6721 prostorový termostat (K 8.2)

Doplňkové parametry

Kategorie: Stropní ventilátory
Záruka: 2 roky
Akust. tlak [dB(A)]: 52
Maximální teplota [°C]: 40
Otáčky [min-1]: 257/208/145
Průtok [m3/h]: 4500/3640/2540
Příkon [W]: 45
Napětí [V]: 230
Proud [A]: 0,2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 

Obchodní a exportní oddělení Soler & Palau, kde se nachází kromě velkoplošných administrativních prostor a podzemních garáží také vyrovnávací, plně elektronicky řízené exportní sklady s plochou 10.000 m2, se zakládáním v 5-ti patrech a s velkokapacitní nákladovou rampou pro nakládku kamionů.

Zkušebny a laboratoře Soler & Palau

Zkušebny a laboratoře Soler & Palau jsou vybaveny nejmodernějším zařízením a jsou akreditovanou národní nezávislou zkušebnou dle EN 45001-89, která provádí měření i pro další výrobce. Měření jsou prováděna podle standardů AMCA a BRITISH STANDARDS. Ve zkušebně je 6 stálých měřících tratí na měření výkonových charakteristik ventilátorů včetně potřebných řídících pracovišť. Z roku 1948 pocházejí patentové přihlášky Eduarda SOLERA na motor s vnějším rotorem, který firma Soler & Palau začala využívat ve ventilátorech o mnoho let dříve než ostatní výrobci. Ti tento typ motoru začali využívat až poté, co Soler & Palau vyrobil první milion motorů.