Axiální ventilátor HXTR/4-560

Kód: SP168100380
Neohodnoceno
Značka: Soler&Palau
24 377 Kč 24 377 Kč / 1 ks
Centrální sklad

Axiální ventilátor HXTR/4-560 je axiální ventilátor použitelný k montáži na stěnu. Je vhodný pro větší průtoky a malé tlakové ztráty vzduchovodů. Axiální ventilátor HXTR/4-560 je určený k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit abrazi nebo nevyváženost oběžného kola.

Ventilátory HXTR/4-560 nesmí být vystaven přímému působení vlivu počasí. Ventilátor HXTR/4-560 je možno instalovat na vzduchotechnické vedení ve vodorovné i svislé poloze

Oběžné kolo ventilátoru HXTR/4-560 je z ocelového plechu, tvar „SICKLE“ je speciálně optimalizovaný z hlediska maximálního průtoku a tlaku při minimální hlučnosti. Oběžné kolo je nalisované přímo na motoru.

Axiální ventilátor HXTR/4-560 lze regulovat transformátorovými a elektronickými regulátory otáček (fázově řízené regulátory otáček mohou způsobovat parazitní hluk ventilátoru).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Po namontování a spuštění ventilátoru je třeba zkontrolovat správný směr otáček oběžného kola a zároveň je nutno změřit proud, který nesmí překročit jmenovitý proud ventilátoru.

 
    Skříň ventilátoru
Skříň ventilátoru je z ocelového galvanizovaného plechu opatřeného černým lakem, šrouby a montážní konzoly jsou galvanicky pokoveny.
 
    Oběžné kolo ventilátoru
Oběžné kolo ventilátoru je z ocelového plechu do průměru 355mm, vyšší průměry ventilátorů pro vzduchovody mají lopatky z Al slitiny, tvar „SICKLE“ je speciálně optimalizovaný z hlediska maximálního průtoku a tlaku při minimální hlučnosti. Oběžné kolo vemtilátoru je nalisované přímo na motoru.
 
    Motor ventilátoru
Motor je asynchronní s kotvou nakrátko, vnějším rotorem a rozběhovým kondenzátorem. Izolace třídy F, krytí IP44. Kuličková ložiska mají tukovou náplň na dobu životnosti. Motor ventilátoru je dynamicky vyvážen dle ISO 1940.
 
    Směr otáčení
Směr otáčení lopatek není možno měnit. U nástěnného provedení ventilátoru je standardně průtok vzduchu od motoru k oběžnému kolu, u vzduchotechnického potrubního opačně. Za příplatek lze objednat ventilátor s opačným průtokem (pro trhy mimo platnost ErP).
 
    Svorkovnice
Svorkovnice ventilátoru je standardně z černého plastu. U jednofázového provedení obsahuje také rozběhový kondenzátor. Svorkovnice je umístěna na motoru (nástěnné provedení) nebo na skříni (potrubní provedení).
 
    Regulace otáček u ventilátoru
Regulace otáček je možná pouze u typů, u kterých je v tabulce parametrů uveden regulátor.
 
    Hluk
Hluk emitovaný ventilátorem je uveden v tabulkách, měření je prováděno ve vzdálenosti rovné trojnásobku průměru oběžného kola (minimálně však 1,5 m) na straně sání.
 
    Montáž ventilátoru
Montáž ventilátoru je možná v každé poloze osy motoru. V případě horizontální montáže je nutno v rotoru otevřít otvory pro odtok kondenzátu. Skříň ventilátoru nesmí přenášet mechanické namáhání z potrubních rozvodů. Je nutné použít pružné připojení k potrubí.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nástěnné ventilátory HXBR / HXTR
Záruka: 2 roky
Maximální teplota [°C]: 70
Napětí [V]: 400
Otáčky [min-1]: 1410
Proud [A]: 2,4
Průměr potrubí [mm]: 560
Průtok [m3/h]: 12040
Příkon [W]: 1201

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 

Obchodní a exportní oddělení Soler & Palau, kde se nachází kromě velkoplošných administrativních prostor a podzemních garáží také vyrovnávací, plně elektronicky řízené exportní sklady s plochou 10.000 m2, se zakládáním v 5-ti patrech a s velkokapacitní nákladovou rampou pro nakládku kamionů.

Zkušebny a laboratoře Soler & Palau

Zkušebny a laboratoře Soler & Palau jsou vybaveny nejmodernějším zařízením a jsou akreditovanou národní nezávislou zkušebnou dle EN 45001-89, která provádí měření i pro další výrobce. Měření jsou prováděna podle standardů AMCA a BRITISH STANDARDS. Ve zkušebně je 6 stálých měřících tratí na měření výkonových charakteristik ventilátorů včetně potřebných řídících pracovišť. Z roku 1948 pocházejí patentové přihlášky Eduarda SOLERA na motor s vnějším rotorem, který firma Soler & Palau začala využívat ve ventilátorech o mnoho let dříve než ostatní výrobci. Ti tento typ motoru začali využívat až poté, co Soler & Palau vyrobil první milion motorů.